• Categories
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Manufacturers
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • Blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.
     Aktualności Filtry
     Zdjęcie dla newsa Aktualizacja - enova365 2012.1.1

     Aktualizacja - enova365 2012.1.1

     17 grudnia 2020 roku producent oprogramowania enova365 opublikował nową wersję systemu. W wersji 2012.1.1 poprawiono błąd wersji 2012.0.0 polegający na tym, że jeśli wystawiono fakturę w relacji do zamówienia, zarejestrowanego w wersji wcześniejszej niż 2012.0.0, to nie miała ona płatności, czyli nie tworzyła należności/zobowiązania. Aby rozwiązać ten problem, dodane faktury należy usunąć przed zainstalowaniem wersji 2012.1.1 albo anulować po zainstalowaniu wersji.

     Wersja 2012.1.1 zawiera także szereg usprawnień związanych z nowym prawem wchodzącym od 1 stycznia 2021 roku. Zmiany obejmują także wprowadzenie Tarczy Antykryzysowej 6.0.

     Poniżej znajdują się informacje o najważniejszych zmianach udostępnionych w wersji 2012:

     • zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 21 października 2020 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia niektórych wzorów oświadczeń, deklaracji i informacji podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, zaktualizowano wzorce formularzy i wydruków deklaracji PIT-11 obowiązujące od 18 listopada2020 roku. 
     • w przypadku konfiguracji wielooddziałowej umożliwiono wskazanie na oddziale indywidualnego urzędu skarbowego dla Deklaracji IFT-1 i IFT-1R.
     • na liście Deklaracji PIT zaktualizowano listę urzędów skarbowych.
     • zaktualizowano wskaźniki obowiązujące od 1 stycznia 2021 roku.
     • wprowadzono aktualizację stawek ryczałtu od 1 stycznia2021 roku obowiązującą na podstawie: Ustawy z dnia 28 października 2020 roku o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz niektórych innych ustaw.
     • w związku z Obwieszczeniem Ministra Klimatu z dnia 9 września 2020 roku w sprawie wysokości stawek opłat za korzystanie ze środowiska na rok 2021 w konfiguracji programu zaktualizowano tabelę opłat za korzystanie ze środowiska.
     • w wersji udostępniono również dodatek obsługujący podatek cukrowy zgodnie z ustawą z dnia 14 lutego 2020 roku o zmianie niektórych ustaw w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów. Nowa opłata cukrowa obciąży firmy sprzedające napoje słodzone i energetyczne. Do jej uiszczania będzie zobowiązany podmiot wprowadzający napój do obrotu. Kwota podatku będzie obliczana na litr napoju w zależności od zawartości cukru oraz kofeiny i tauryny. Dodatek zapewnia wyliczenie opłaty na dokumentach sprzedaży oraz utworzenie odpowiedniego sprawozdania.
     back to top