• Categories
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Manufacturers
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • Blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.
     Aktualności Filtry
     Zdjęcie dla newsa Nowy plik JPK_V7 już od 1 października

     Nowy plik JPK_V7 już od 1 października

     Już od 1 października 2020 roku zaczyna obowiązywać wymóg składania informacji podatkowej w nowym pliku JPK_V7. Pierwotna data wejścia w życie nowego obowiązku wyznaczona była na 1 kwietnia 2020 roku, jednak ze względu na pandemię COVID-19, data ta została przeniesiona o 6 miesięcy, na 1 października 2020 roku.

     JPK_V7 – co to takiego i kogo dotyczy nowy obowiązek?

     Nowy plik JPK_V7 to połączenie sprawozdawczości przesyłanej dotychczas do Ministerstwa Finansów w postaci deklaracji VAT oraz pliku JPK_VAT.

     Warianty JPK_V7

     W zależności od sposobu rozliczania, podatnicy będą składali JPK_V7 w dwóch wariantach: JPK_V7M dla podatników rozliczających się miesięcznie oraz JPK_V7K dla tych, którzy rozliczają się kwartalnie.

     JPK_V7 zmiany w strukturze pliku

     Zgodnie z nowym rozporządzeniem pliki JPK_V7, łączące dotychczas przesyłane informacje, będą również różnić się pod względem struktury – zostały uzupełnione o dodatkowe pola:

     • typ dokumentu,
     • oznaczenie dotyczące dostawy i świadczenia usług szczególnie narażonych na nadużycia
     • oznaczenie transakcji objętych szczególnymi procedurami rozliczenia podatku przewidzianymi w ustawie

     Kogo dotyczy JPK_V7?

     Obowiązek składania nowego pliku w formie JPK_V7 dotyczy wszystkich przedsiębiorstw. Początkowo okres wejścia w życie podzielony był na dwa etapy i objąć miał najpierw duże przedsiębiorstwa, a następnie obowiązywać mniejsze. Jednak ze względu na przesunięcie terminu wejścia w życie ustawy, od 1 października nowy wymóg dotyczy wszystkich firm, bez względu na wielkość.

     System ERP enova365 jest gotowy na nowy plik JPK_V7

     Klienci enova365 mogą być spokojni – już od wersji 2003.0.0, naszego oprogramowania opublikowanej w marcu 2020 roku udostępniliśmy możliwość generowania nowego pliku.
     W ramach aktualnej gwarancji na system, dostęp do nowych wersji oprogramowania, zawierających aktualizacje do zmian w przepisach udostępniamy Klientom na naszej stronie bezpłatnie.

     back to top